Palaukite...

Nenugalimas

/
Invincible
2017

images/news/1545249352.jpg

2017

58 min

Lietuvių k.
Režisierius: Agnė Zalanskaitė
Kokybė: Gera (WEB-DL)


(1 balsas)
Nenugalimas. Dokumentinis filmas apie partizaną Vanagą
Rež. Agnė Zalanskaitė. 2018 m.

Pasitinkant Adolfo Ramanausko-Vanago šimtąsias gimimo metines, Lietuvos žiūrovams pristatytas naujas dokumentinis filmas, pasakojantis audringas diskusijas visuomenėje sukėlusią Adolfo Ramanausko-Vanago gyvenimo dramą.

Filmo kūrėjai juostoje stengėsi apimti laikmetį nuo Vanago įsitraukimo į pasipriešinimo kovų verpetą, apžvelgti jo indėlį į pasipriešinimo kovą ir paliesti labai skaudžius, sudėtingus, žmogui sunkiai pakeliamus paskutiniuosius gyvenimo metus.
Pašnekovai, tarp kurių Adolfo Ramanausko brolis Albinas, dukra Auksutė, kovos draugai ir bendražygiai bei jaunoji istorikų karta, savo įžvalgomis, emocijomis ir prisiminimais kuria vientisą, nuoseklų, labai gyvą, ir autentišką pasakojimą apie paskutinį partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.
„Filme nėra vadinamojo užkadrinio teksto. Nėra pasakotojo. Vaizdinį kuria patys pašnekovai. Man tai buvo iššūkis, bet pradėjus rašyti filmo scenarijų supratau, kad kaip kūrėja turiu patylėti ir leisti kalbėti tiems, kas Vanagą pažinojo arba nuosekliai, iš esmės tyrinėja jo gyvenimą, sudėtingą jo bylą. Dokumentikos kūrėjai žino, kaip sudėtinga yra leisti kalbėti pašnekovams ir neprarasti filmo dinamikos, energijos, koncentruotai pasakyti tai, ką reikia, nes riboja filmo laikas ir žiūrovas nelaukia, bet man atrodo, kad mums pavyko“, – apie naująjį filmą pasakoja režisierė Agnė Zalanskaitė. Ji atvira – Vanago charizma ir žmogiška pusė atsiskleidžia tik kalbant apie visumą: apie kovą, charakterį, sprendimus, esminius įvykius. Jo suėmimo ir kankinystės istorija visu turiniu atsiveria tik tada, kai kalbama apie visą kontekstą, sovietinės naikinimo mašinos veikimo metodus ir principus.
„Kol neturėsime dešimčių dokumentinių filmų, analizuojančių tą sudėtingą mūsų istorijos laikmetį, pasakojančių konkrečių partizanų istorijas, aptariančių pasirinkimus, apsisprendimus, vidines dramas, tol tikėtis, kad turėsime ir gerai nufilmuotą, suvaidintą ir gero turinio juostą, matyt neįmanoma. Geram meniniam istoriniam epui reikia geros dokumentikos“, – įsitikinusi A. Zalanskaitė.

Panašūs filmai
Komentarai
Geriausi komentarai
+1
#1 | siera · December 20 2018 16:55:15
Geriau prakutęs istorijoje, naujo nelabai ką šitame filme atras, čia daugiau proginis variantas.

-1
#2 | Darius36 · March 07 2019 08:42:18
Laisva Lietuva tik pagal Europa viskas digtuojama grin

-7
#3 | Pixelis · December 21 2018 15:51:16
nU NAFIG... Išimkite ji ir neverskite žmonių neėrvus gadinti...

-9
#4 | zigmukas17 · December 21 2018 07:59:51
kokio velnio isvis reikejo toki filma kurti. o dar ta zmogu laidojo kaip lietuvos didvyri grin butu palaidoje paprastai ir viska jau geriau. SUDINA LIETUVA SU SAVO SUDINAIS 'HEROJAIS' grin

Parašyti komentarą
Vardas:

Užsiregistruokite
Naujos serialų serijos

Rūšiuoti filmus

TOP filmai