Tyla sniege

/
Frozen Silence / Silencio en la nieve
2011
Palaukite...
images/news/tyla.jpg
Režisierius: Gerardo Herrero
Premjera: 2011
Žanras: Mistiniai, Drama
Įgarsinimas: Lietuvių k. (Profesionalus vienabalsis)
Trukmė: 109 min
Imdb įvertinimas: / 10 (Balsų: )
Šalis: Spain, Lietuva
Frontas Rusijoje, 1943 metų žiemą. Grupelė kareivių iš ispanų Mėlynosios divizijos užšalusiame ežere randa iš ledo kyšiančias arklių galvas. Arklių kūnai įkalinti lede. Ant vieno iš jų - ispanų kareivio kūnas. Jo gerklė perpjauta nuo ausies iki ausies, ir ant peties peiliu išpjaustyti žodžiai: "Atsargiai, Dievas tave stebi". Divizijos vadas paveda šio nusikaltimo tyrimą eiliniam Arturo Andrade, buvusiam policijos inspektoriui.

Naujausias apdovanoto ispanų režisieriaus Gerardo Herrero filmas apie ispanų kariuomenės Mėlynąją diviziją. Pagrindinius vaidmenis atlieka du itin garsūs ispanijos aktoriai Juan Diego Botto ir Carmelo Gomez. Filme pasirodo ir nemažai jaunosios kartos lietuvių aktorių: Gabrielė Malinauskaitė vaidiną svarbiausią filmo moterišką vaidmenį - pagrindinio herojaus Arturo mylymąją rusaitę Zirą, mažasis Arturo draugas - berniukas Aleksandras, kurį vaidina Deividas Balinskis. Martynas Vaidotas ir Darius Petrovskis vaidina ispanų belaisvius, o svarbiausi vokiečių kariuomenės kareiviai yra Jokūbas Bateika, Paulius Markevičius ir Vytautas Gasiliūnas.

Filmas keturias savaites buvo filmuojamas įvairiose Lietuvos vietose - gamtoje, dvaruose ir net Pažaislio vienuolyne, kur filmavimo pradžioje visiems teko kęsti net 25 laispsnių šaltį. Didžioji dalis filmavimo grupės taip pat buvo lietuviai, kurių dalis net buvo pakviesti pabaigti filmavimo darbų į studiją Ispanijoje.

Panašūs filmai
TOP filmai