Palaukite...

Sorajos M. užmėtymas akmenimis

/
The Stoning of Soraya M
2008

images/news/1540236047.jpg

2008

116 min

Lietuvių k.
Režisierius: Cyrus Nowrasteh
Žanras: Drama


(1 balsas)
"Kino kadras"Po filmo peržiūros viduje kunkuliuoja pyktis ir apmaudas, o baisiausia yra suvokimas, jog kino juosta paremta tikrais įvykiais, o kai kuriose šalyse moterys akmenimis užmėtomos iki pat šių dienų. Juosta šokiruoja, tad po peržiūros prireikia laiko, kad atsigautum nuo ekrane matomų žiaurių scenų. Griežtai nerekomenduoju žiūrėti su vaikais, taip pat prieš žiūrint siūlau dar kartą pagalvoti silpnų nervų žmonėms.

-

Ali (vaidina akt. Navid Negahban) svajoja apie skyrybas su savo keturių vaikų motina Soraja (vaidina akt. Mozhan Marnò), kadangi be galo trokšta vesti turtingo vyro keturiolikmetę dukterį. Soraja, bijodama likti gatvėje be pajamų šaltinio, griežtai atsisako skirtis, tad Ali nelieka nieko kito kaip bandyti pašalinti žmoną iš savo gyvenimo. Sugalvojęs žmoną apkaltinti neištikimybe, už ką Irane moterys užmėtomos akmenimis, vyras randa niekšingų bendraminčių ir užtarėjų, tad nekalta ir geraširdė moteris apkaltinama baisiausiu nusikaltimu, o štai čia įsigalioja Šariato teisė, kelianti šiurpą daugeliui ne islamą išpažįstančių žmonių.
Filmas apie neteisybę, moterų bejėgiškumą, žiaurius musulmonų papročius ir tradicijas, kartais neteisingą Korano traktavimą ir žmonių keršto troškimą.
Tiek knyga, tiek pagal ją sukurtas filmas uždrausti Irane kaip kritikuojantys islamiškąsias vertybes. 2002 – aiaisiais Irano teismai paskelbė moratoriumą mirties bausmei užmėtant akmenimis, deja, fundamentalistų tai nesustabdo, tad baisi tradicija vis dar gyva.

Panašūs filmai
Komentarai
Geriausi komentarai
+0
#1 | RutaLuka · October 23 2018 12:34:24
Sujaudino iki negalejimo...net nesinori isivaizduoti,kad kazkur tai vyksta ir, kad kazkieko tikejimas Dievu, toks siaubingas... sukrecianti istorija

Parašyti komentarą
Vardas:

Užsiregistruokite
Naujos serialų serijos

Rūšiuoti filmus

TOP filmai