Palaukite...

Purpurinė Kairo rožė

/
The Purple Rose of Cairo
1985

images/news/1556826208.jpg

1985

82 min

Lietuvių k.
Režisierius: Woody Allen


(0 balsų)
Didžiosios depresijos metai Amerikoje. Jauna moteris, padavėja Sesilija nuo pilko gyvenimo ir melagio vyro bėga į kupiną fantazijų kino pasaulį. Tikrų jausmų ir nusiraminimo ji ieško žiūrėdama melodramas apie aukštuomenės gyvenimą. Dabar moteris žavisi personažu Tomu Baksteriu. Ir vieną vakarą, kai ji filmą žiūri jau penktą kartą, jis tiesiog nužengia pas ją iš ekrano. Jį sujaudina moters žvilgsnis. Tomas nuoširdus, naivus ir visiškai nepažįsta gyvenimo. Jis pamilsta Sesiliją. Šis įvykis išveda iš pusiausvyros ne tik likusius filmo personažus, bet ir Holivudo galinguosius. Lengvabūdišką personažą suvaidinęs aktorius taip pat leidžiasi ieškoti savo antrininko. Jis negailestingai pasinaudoja herojės patiklumu, kad filmas galėtų būti rodomas toliau. Tačiau nepaisant visko, Sesilija vėl sėdi į kino teatre, kad pasinertų į iliuzijų pasaulį...

Tarptautiniame Kanų kino festivalyje juosta pelnė kino kritikų asociacijos FIPRESCI apdovanojimą. Nominuota „Oskarui“ už geriausią scenarijų. Nominuota 4 „Auksiniams gaubliams“, laimėtas vienas už scenarijų. BAFTA pelnytas už geriausią filmą ir scenarijų, „Cezario“ apdovanojimas – už geriausią užsienio filmą. Iš viso juosta laimėjo 15 kino apdovanojimų ir 15 nominacijų.

Panašūs filmai
Komentarai
Geriausi komentarai
+0
#1 | siera · June 25 2019 20:23:03
Šis Vudžio Aleno režisuotas filmas, palyginus su jo kitais, susižiūrėjo visai neblogai. Gal todėl, kad pats režisierius šįkart pasitenkino tik nežymia role sau, ir kad tai filmas ne apie jo asmeninius seksualinius 'stradalinimus' smile 4/5.

Parašyti komentarą
Vardas:

Užsiregistruokite
Naujos serialų serijos

Rūšiuoti filmus

TOP filmai