Palaukite...

Lemtinga pagunda

/
The Beguiled
2017

images/news/1520673793.png

2017

1h 33min.

Lietuvių k.
Režisierius: Sofia Coppola
Žanras: Drama


(1 balsas)
2003-aisiais Oskarą už geriausią scenarijų filmui „Pasiklydę vertime“ pelniusi režisierė Sofia Coppola į kino ekranus grįžta filmu „Lemtinga pagunda“, kuriame pasitelkia jai būdingą aštrią psichologinę temą ir įspūdingą geriausių Holivudo aktorių desantą.

Filmas žiūrovą nukelia į JAV pilietinio karo kamuojamą Vidžinijos valstiją, kurioje įsikūręs uždaras merginų pensionatas. Viena iš nuo karinių veiksmų besislapstančių merginų šalia pensionato esančiame miške randa sužeistą šiaurietį. Vadovaudamasi krikščioniškąja morale, įstaigos direktorė Marta Farnsvort (akt. Nicole Kidman) apsisprendžia priglausti ir išgydyti priešo kareivį. Netrukus patrauklusis Makbernis (akt. Collin Farrell) tampa jaunų merginų iki šiol gniaužtų emocijų proveržio priežastimi. Lenktyniavimas ir seksualinė įtampa kaskart auga, o aistringas jėgas atgaunantis jaunuolis pradeda slapta jausmingai bendrauti ir su melancholiškąja auklėtoja Edvina Debni (akt. Kirsten Dunst), ir su lengvabūdiška auklėtine Elise (akt. Elle Fanning). Peržengtos padorumo ribos, sulaužytas tabu ir jau netrukus veiksmas ima rutuliotis nenumatyta spirale, apnuogindamas slapčiausias personažų kertes.

Filmas sukurtas pagal 1966 m. išleistą Thomas Cullinan romaną. Pirmąsyk 1971-aisias ekranizuotame kūrinyje pagrindinį vaidmenį atliko to meto sekso simboliu ir svajonių jaunikiu laikytas aktorius ir režisierius Clintas Eastwoodas. 2017-aisiais prie rašytojo T. Cullinan kūrinio grįžusi režisierė Sofia Coppola savo pasirinkimą pagrindė noru moters akimis pažvelgti į psichologiškai aštrią istoriją ir išbandyti naują jai žanrą – romantinį vesterną. Už rafinuotą ir šiurpią „Lemtingą pagundą“ Sofia Coppola šiųmetiniame Kanų kino festivalyje buvo apdovanota Auksinės palmės šakele kaip geriausia režisierė, o Nicolei Kidman Žydrojoje pakrantėje įteiktas apdovanojimas už nuopelnus kinui.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierė: Sofia Coppola

Vaidina: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning

Svetainiu talpinimas, Reseller hostingas

Panašūs filmai
Komentarai
Geriausi komentarai
+2
#1 | saulius43 · August 16 2017 20:17:39
kokybi dragiska o ir filmas nieko gero

+2
#2 | Visagalis_rolka · March 10 2018 21:27:39
normalus filmas, paziureti karta galima, bet ne daugiau

+0
#3 | krist_tex · June 21 2018 01:15:32
Niurokas filmas, viena kart paziureti tesinorete.

+0
#4 | save · September 03 2018 19:54:21
Na filmas tikrai nėra įdomus, traileris visai patraukia dėmesį, tačiau iš tikro neverta gaišti 2 valandų.

+0
#5 | astuktukas · November 03 2018 17:13:18
Labai patiko

Parašyti komentarą
Vardas:

Užsiregistruokite
Naujos serialų serijos

Rūšiuoti filmus

TOP filmai